Anasayfa / HİKAYEMİZ

HİKAYEMİZ

Bu siteyi takip etmeye başlamışsanız muhtemelen hastasınız yahut vücudunuzun herhangi bir yerinden şikayetiniz var ve çözüm arıyorsunuz ya da sorumlu ve bilinçli bir insan olarak hasta olmadan sağlıklı yaşamanın yollarını araştırıyorsunuz demektir. Umarım ki tüm hastalıklara karşı “Dört cepheden savaş açan” bu sitede sunulan bilgileri dikkatlice inceler, araştırır, uygular ya da eleştirirsiniz. En azından bir kısım okuyucunun biraz emek vererek, bilimsel kaynakları araştıracağını ve bu sitede yazdıklarımın doğruluğunu kontrol edeceğini umud ediyorum. Eğer bunu yaparsanız sonucun ne kadar doğru, yaptığım tespitlerin ne kadar mantıklı ve uygulamaların ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz. Yaklaşık 20 yıllık araştırmalarım sonucu gördüm ki; sağlıklı ya da hasta olmak genellikle insanın kendi iradesi ile yaptıklarının sonucudur. Bugün kesin bir inançla söylüyorum ki; insanlara empoze edilen modern hayat tarzı içerisinde insanların hasta olmaları için her türlü zemin hazırlanıyor. Çok büyük reklamlarla sunulan bu hayat tarzını kayıtsız şartsız tam bir teslimiyetle olduğu gibi kabul ederek, kendi tercihlerimiz sonucu hasta oluyoruz. İnsan ömrünün en az 120 yıl, insan vücudunun sağlıklı kalabilme potansiyelinin ise şu anda bildiğimizi sandığımız noktalardan çok daha ötelerde adeta sınırsız olduğu bilimsel bir gerçek. Yediklerimiz ve içtiklerimizin neredeyse tamamına yakınının zararlı kimyasal katkı maddeleri ile dolu olmasına, soluduğumuz havanın (sigara, nargile, pro vesaire içilen ortamlar haricinde bile) kirli olmasına, bir çoğumuz sürekli stres altında birbirimizle kavga etmek için bahaneler ararken ve ilaç diye kullanımımıza sunulan kimyasalların pek çoğunun gereksiz ve özellikle sindirim sistemimiz için çok zararlı olmasına rağmen, 70 – 80 yıl yaşaya biliyoruz. Bu site mucizevi diyetler ya da ilaçlar içermez. Sadece sağlığımızı korumak adına koruyucu bilgiler vererek toksin kirliliğini ve enfeksiyonları önlemeye, bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye, hücre yenilenmesini destekleyerek enerjimizi yüksek tutmaya, yaşam kalitemizi artırmaya, ihtiyarlığımızı geciktirmeye yönelik “Temel tavsiyeler ve ilkeler içerir.” İnsan vücudunun parçalara ayrılarak, her bir parça üzerinde etkili olan, olumlu ya da olumsuz faktörler için ayrı ayrı yazılan yüzlerce kitap arasından, hastalıklar için çözüm aramak ve bulmak mümkün değildir. Yüzlerce kitap yerine en sağlam bilgi ve tavsiyeleri (Allahın izni ile) en çok işe yarayacak şekilde bu sitede bulacaksınız. Çünkü sitemizin öncelikli hedefi yazarına şöhret ya da para kazandırmak değil. Sadece Müslüman olmanın sorumluluğunu yerine getirerek, insanlara faydalı olabilmek için, Geleneksel tıp konusundaki olumsuz önyargıların ortadan kaldırılması”, bilgi kirliliğinin mümkün olduğu kadar yok edilmesi ve insanları araştırmaya yönlendirerek, kendi vücutlarını “En azından arabaları ya da cep telefonları kadar tanıya bilmeleri” için bir şeyler yapabilmektir.

 

8 Yorum

 1. Öncelikle tebrik ederim. Doğrusu bu kadar kısa sürede ulaşılabilir azami kaliteyi yakalamışsınız. Hayırlı olsun. Allah emeğinizi zayi etmesin. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bursa’dan selamlar, sevgi ve saygılar.

  • Selam.
   Eğer mümkün ise Türkistan’daki srnatoryumun adını ve varsa adresini öğrenebilir miyim?
   5 yıldır karaciğer metastaslar olan kolon kanseriyim. Şimdi de akciğerde sıçradı.
   Teşekkürlerimle.

   • öncelikle geçmiş olsun. 21 yıl önce Şirkette çalışan kazak eleman vasıtayla gittiğim için malesef Türkistan bölgesinde olduğundan başka bir şey bilmiyorum.

 2. Slm, İletişim bilgilerinizi yazacağım mail adresine gönderebilirmisiniz.

 3. Slm, Sayın yetkili iletim bilgilerinizi gönderebilirmisiniz.

 4. Muammer ÖZDEMİR

  İyi günler Ümit Bey;
  Isparta ili Yalvaç ilçesinde ikamet etmekteyim 57 yaşındayım, öğretmenim ve okul müdürü olarak görev yapmaktayım.
  Ümit Bey 5,6 yıl önce kulak burun boğaz doktoruna gittim alerjik rinit rahatsızlığım olduğum teşhisi kondu.
  Bir ay önce Yalvaç Devlet Hastanesi cildiye bölümüne gittim urtiker teşhisi kondu.
  benim sorunum boğazlarım sık,sık ağrıyor burnum tıkalı uykuda iken bazen boğazım tıkanıyor nefesim kesiliyor uykudan uyanıyorum. Bu yazıyı yazdığım gün antibiyotik grip ilacı ,ağrı kesici ve pastil kullandım halen bağnazım ağrıyor. Balgamı bir türlü atamıyorum oda rahatsız ediyor.
  Ümit Bey kimya öğretmeniyim organik beslenmeye çalışıyorum ,ambalajlı gıdalardan kendimi uzak tutmaya gayret ediyorum bir türlü tam anlamı ile sağlıma kavuşamıyorum. Sizin kitabınızı bilgisayarıma indirdim okumaya başladım Allah razı olsun insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. .Bize de yardımcı olursanız sevinirim. Allah’a emanet olun. Tel: 0505 447 56 75

 5. Muammer ÖZDEMİR

  Ümit Bey internetten yaptığım araştırmalar soncunda öğretmen hastalığı olan farenjit ve larenjit olduğum kanısı bende hasıl oldu bu bilgiyi de sizinle paylaşmak istedim.
  Hayırlı cumalarınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir