Anasayfa / 1.SAYFAYA DA EKLE / Cuma gününün hayırlara vesile olması dileğiyle…

Cuma gününün hayırlara vesile olması dileğiyle…

Bağışıklık sisteminize destek olun!!!

Hayatta üstlendiğiniz mevcut rolü en iyi şekilde oynamaya bakın. Sizi hastalıklara mahkum ederek hayatınızı mahveden, dargınlık, kırgınlık, kızgınlık, küskünlük, korku, endişe, öfke, kıskançlık, hasetlik, umutsuzluk ve başarısızlık gibi yok edici olumsuz duygu düşünce ve inançlardan bir şekilde mutlaka kurtulun.

Yaşam tarzınız ve düşüncelerinize göre de kan değerlerinizin değiştiğini unutmayın. Yapılan bir çok araştırmada bir tiyatroda rol alan oyuncuların bile, oynadıkları role göre bağışıklık sisteminde ve “kortizol hormonu” seviyelerinde değişiklikler olduğu görülmüştür. Trajediler hastalığa yol açarken, komedilerin oyuncuların bağışıklık sistemini güçlendirdiği tespit edilmiştir.

Zihninizi sürekli iyi ve faydalı şeylerle meşgul ederek stres yönetimini öğrenmeye çalışın. Beyniniz ne kadar çok olumlu ve faydalı konularla meşgul olursa o kadar çok sitrese dirençli hale gelecektir.

Sürekli pozitif düşünmek, yeri geldiğinde kahkaha atabilmek, güler yüzlü olmak, kalbimizi normalden daha fazla zorlayacak fiziksel hareketlerde bulunmak timüs bezimizin çalışmasını daha düzenli hale getirerek bağışıklık sistemimizin güçlenmesine katkıda bulunacaktır.

Bağışıklık sistemi güçlü olan insanın da kolay kolay hiçbir hastalığa yakalanmayacağı bilimsel bir gerçektir.

 

Saygılarımla,

Ümit Yurtkuran

imzamiz

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz

…………………………………………………………………..……………………………………………… HEMEN BİZE YAZIN:  

İÇİMİZDEKİ SESSİZ VE ÖLÜMCÜL TEHLİKE KRONİK İNFLAMASYON (2) NEDENLERİ…

Kronik inflamasyona neden olan biyokimyasal süreçler henüz tam olarak anlaşılmamış olsa da bilinen en önemli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir