Anasayfa / 1.SAYFAYA DA EKLE / CORONA DÜNYA SAVAŞI ve KADİR GECESİ…

CORONA DÜNYA SAVAŞI ve KADİR GECESİ…

DSÖ ve elemanları aracılığıyla yaklaşık 16 aydır, “her türlü iletişim araçları kullanılarak pompalanan corona korkusuyla,” dünya genelinde eğitim kurumları, dev gibi AWM ler, iş yerleri, lüks oteller, tatil köyleri, piknik alanları, çocuk parkları, restoranlar, cafeler, eğlence mekanları, stadyumlar, spor salonları, sinemalar, operalar, tiyatrolar kapandı, camiler, kiliseler, havralar ve tüm ibadethaneler kısıtlandı, ibadetler, seyahatler sınırlandırıldı.

Fuarlar, sosyal etkinlikler, çeşitli organizasyonlar, tatil planları, eğlence programları, cenaze ve düğün törenleri iptal edildi, tüm gösteriler sustu. Özgürlük ve haz alanları terk edildi. “insanlar bir birini mikrop gibi görmeye başladı.” Genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden tüm insanlar evlerine kapatıldı, yani “insanlık bir virüs korkusuyla gönüllü esirler haline getirildi.

Müslümanlar olarak böyle bir atmosferde idrak edeceğimiz “KADİR” gecesinin; “nazil olmaya başladığı geceyi bin aydan daha hayırlı kılan Kuran’ı  Kerimi,” peygamber efendimizin rehberliğinde “doğru anlayarak yaşayabilmek için,” daha çok gayret eden, “İslam’ın emrettiği şekilde” yardım sever, becerikli, dürüst, çalışkan, fedakar, “aklını kullanmasını bilen, covid korkusuyla bir birine mikrop muamelesi yapmadan sorumluluğunu yerine getiren Salih Müslümanlardan olabilmemiz umuduyla” KADİR gecesinin hayırlara, özellikle sağlık bilincimizin çoğalmasına vesile olmasını diliyorum…                               

Ümit Yurtkuran

imzamiz

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz

…………………………………………………………………..……………………………………………… HEMEN BİZE YAZIN:  

İÇİMİZDEKİ SESSİZ VE ÖLÜMCÜL TEHLİKE KRONİK İNFLAMASYON (2) NEDENLERİ…

Kronik inflamasyona neden olan biyokimyasal süreçler henüz tam olarak anlaşılmamış olsa da bilinen en önemli ...

2 Yorum

  1. Ali yumni cetin

    Bindik alamete gidiyoruz kıyamete. Herşeyin sahibi Allah bilgate değil . O sadece Allah in imkan verdiğini yapıyor. Bütün dünya da zina çok yaygindi Corona vesilesi ile yüzde 50 düştü. Vardır hikmeti.

  2. Abdulkerim kahraman

    Amiin. İnşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir