Anasayfa / 1.SAYFAYA DA EKLE / KALP KRİZİ RİSKİNİZİ AZALTIN…!!!!

KALP KRİZİ RİSKİNİZİ AZALTIN…!!!!

Dünyada ki “en yaygın ölüm nedenlerinin başında gelen, damar tıkanıklığı ve kalp krizinin” ana sebeplerinden birisi de kanda ki yağ oranının (trigliseridin) aşırı yükselmesidir. Bu yükselmenin en önemli nedeni ise sık sık ve kontrolsüz bir şekilde gıda tüketimi ve fiziksel aktivitenin azlığıdır.

Çünkü; vücudumuz ihtiyacımızdan fazla alınan yiyeceklerle yükselen kan şekerinin tamamını enerjiye dönüştüremez. ihtiyaç fazlası kan şekerini gerektiğinde enerji üretiminde kullanılmak üzere karaciğer de ve kaslarda glikojen, kanda (trigliserit)  ve vücudun diğer kısımlarında yağ olarak depolar.

Eğer o günkü ilk yemekten itibaren 5 – 6 saat geçmiş ve halen hiçbir şey yememiş isek,” vücudumuzda (çoğunlukla beyaz yağ hücrelerinde üretilen) “leptin” adında, son derece önemli bir hormon salgılanmaya başlar.

Leptin hormonu’nun görevi, daha önceden “kanda (trigliserit), karaciğerde ve vücudun diğer kısımlarında depolanmış olan yağları kullanarak, yaşamamız için gerekli olan enerjinin üretilmesini sağlamaktır.” işte bu nedenlerle vücudumuzda depolanmış olan yağların enerjiye dönüştürülebilmesi yani “kandaki trigliseridin temizlenmesi ve kilo verebilmemiz için belirli bir süre aç kalmamız şarttır.”

Sadece “iki yemek arasına en az 7-8 saat zaman koyarak, yediklerimizi abartmadan, ölçülü bir şekilde yiyerek” kanda trigiliserit yükselmesini yani damar tıkanıklığı riskini azaltmamız mümkündür.

Ayrıca “damar çapımız sabit değildir, şartlara göre sürekli değişir.” Duygu, düşünce ve yaşam tarzımıza göre anlık damar çapı değişimini de “nitro oksit molekülü” yapar. “Bu molekülün yeter miktarda salgılanmasının birinci şartı da burundan nefes almaktır.

Çok basit olan bu iki uygulamayı, yani iki yemek arasına en az 7-8 saat koyarak (öğle yemeğini iptal ederek) ve burundan nefes almayı alışkanlık haline getirerek, “damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini büyük oranda azaltmamız mümkündür…”

Cuma gününün sağlık bilincimizin artırılmasına vesile olması dileklerimle…

Not: Sağlığımızı etkileyen diğer faktörler hakkında çok daha detaylı bilgileri “Kanserle Savaşırken Öğrendiklerim” adlı kitabımda bulabilirsiniz.

Saygılarımla…

Ümit Yurtkuran

imzamiz

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz

…………………………………………………………………..……………………………………………… HEMEN BİZE YAZIN:  

14 ŞUBAT VESİLESİYLE

Birbirimiz adına düşünüp, birbirimiz adına karar verip, bir birimizin arkasından konuşmak yerine, yüz yüze gelip ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çaresizliğin tavan yaptığı sağlık konusunda yeni umutlara can suyu olması niyetiyle yazdığım “Kanserle Savaşırken Öğrendiklerim” adlı kitabı kendi sitemizden temin edebilirsiniz.

 

Kargo dahil 45 TL/adet

 

Ümit Yurtkuran.

Vakıflar bankası Tunalı Hilmi Ankara şubesi

IBAN: TR 11 0001 5001 5800 7296 8932 26

Ümit yurtkuran

TEB Ankara şubesi

IBAN: TR 23 0003 2000 0000 0013 1755 99

nolu hesaplardan birine ücretini yatırıp, makbuz fotokopisinin kargo adresiyle birlikte whatsap la

0(532) 643 51 51 nolu tele gönderilmesi halinde (yurt içi kargo ücreti bizden) ptt kargo ile gönderilecektir.