Anasayfa / 1.SAYFAYA DA EKLE / SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN NELER YAPALIM… (2)

SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN NELER YAPALIM… (2)

Sağlıklı bir hayat sürebilmenin en temel şartlarından birisi, insanın kendi vücudunu bir bütün olarak tanımasıdır. Tarih boyunca birçok alim, araştırmacı, düşünür, üstat, şifacı ve ileri görüşlü insanın ilk tavsiyesi “kendini tanı” olmuştur.

Çünkü kendini tanımak farkındalığı artırır, farkındalığı olan insanın seçeneği de vardır. Seçeneğiniz varsa sağlıklı olma özgürlüğünüz ve ona erişim imkanınızda vardır. Bu nedenle bundan sonraki sloganınız “kendini tanı, hastalık sebeplerini öğren ve kendini iyileştir” olmalıdır

*Bebekliğimizden itibaren okul, aile, TV, basın, sosyal medya ve    çevre tarafından “düşünceniz etrafına örülen” duvarları yıkarak düşüncenizi değiştirin ve “kendi kişiliğinize” dönün.

“Düşüncenizi değiştirerek, hayatınızı değiştirecek güce sahip olduğunuzu bilin ve inanın.” Düşündüğümüz şeylerin yavaş yavaş bilinçaltında kalıplaşıp eyleme dönüşerek, bir gün gerçek olarak karşımıza çıkabileceğine inanın.

*Özellikle sağlık konusunda ki düşüncenizi değiştirerek sağlık sorunlarınızın tamamını başkalarının, “sadece doktorların çözeceği inancından vaz geçerek, sağlığınız için kendi başınıza da bir şeyler yapabileceğinize inanın.”

*Kendi vücudumuz hakkında gerekli araştırmaları yaparak daha fazla şeyler öğrenmek zorundasınız. Hücrelerimizde bulunan imalat hatlarını, enerji üretim santrallerini, atık değerlendirme tesislerini ve bunlarım yönetim merkezleri olan DNA’mızda ki bilgeliği ve sağlıklı kalabilmemiz için nasıl mücadele ettiklerini öğrenin.

(Devamını bekleyin ya da “Kanserle Savaşırken Öğrendiklerimi” okuyun. PDF olarak ücretsiz.)

Sağlıklı ve mutlu bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle…

Ümit YURTKURAN

imzamiz

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz

…………………………………………………………………..……………………………………………… HEMEN BİZE YAZIN:  

İÇİMİZDEKİ SESSİZ VE ÖLÜMCÜL TEHLİKE KRONİK İNFLAMASYON (2) NEDENLERİ…

Kronik inflamasyona neden olan biyokimyasal süreçler henüz tam olarak anlaşılmamış olsa da bilinen en önemli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir