Anasayfa / 1.SAYFAYA DA EKLE / ANTİDEPRESAN KULLANAN VE YAKINLARININ DİKKATİNE…

ANTİDEPRESAN KULLANAN VE YAKINLARININ DİKKATİNE…

Normal şartlarda her insan haklı olarak mutlu olmak ve mutlu ortamlarda bulunmak istiyor. Ancak herhangi bir nedenle strese girip kendini mutsuz hissedenler hemen antidepresan kullanımına yönlendiriliyor ve neticede “antidepresan kullanan insan sayımız sürekli artıyor. 2022 yılında yutulan antidepresan hap miktarı 62 milyon kutu…”

Halbuki büyükşehirlerde yaşamanın en zor yanı olan “cehalet, yalnızlık, siyaset, ticaret, zamlar, trafik ve benzeri daha birçok nedenlerle psikolojisi bozulan, strese giren, kendini mutsuz hisseden insanlara “stres yönetimini öğretmek” yerine yaşlı genç demeden “ruh sağlığını korumak gibi çok gösterişli” bir gerekçe ile “antidepresan kullanımının tavsiye edilip reçete edilmesi” mutlu insan sayısını artırmadığı gibi “toplumun temeline bomba döşemekten farklı bir şey değil…”

Eğer antidepresanlar kullananı mutlu etseydi, Birleşmiş Milletlerin 149 ülke arasında yaptığı değerlendirmeyle belirlediği “Dünya Mutluluk Endeksi’nde” 2020 yılında 93. sırada olan Türkiye, 2022 yılında 104. sıraya gerilemezdi…

“Kullanan milyonlarca insanın kimyasal hapı yutup sakin görünerek sahte yüz ifadeleri ile aramızda dolaşıyor” olmasından başka hiçbir faydası olmayan antidepresanların (insanımızın prospektüs okuma gibi bir alışkanlığı olmadığı için) prospektüste yazılan (yazılmayanlar hariç) yan etkilerinin bazılarını sıralamak istiyorum.

*Başlangıçta kullananlar kendilerini daha da stresli ve endişeli hissedebilirler.

*Hazımsızlık ve mide ağrıları *İshal veya kabızlık *İştah kaybı  *Aşırı iştah

*Baş dönmesi *Uykusuzluk *Bulanık görme *Baş ağrısı *Cinsel istekte azalma

*Orgazm olma zorluğu *Erkeklerde ereksiyon problemleri *İşeme problemleri

*Ağız kuruluğu *Aşırı terleme *Çarpıntı *Huzursuz bacak sendromu *Vücuttan tuz kaybı *İntihar düşünceleri (Nadir olarak da olsa antidepresan kullanan insanlarda özellikle 25 yaş altı gençler de intihar eğilimini artırıyor.)

Tüm anti depresan kullanan ve yakınlarına sorum şu; Gazze’yi haritadan silip milyonlarca insanı yerinden eden, “çoluk çocuk demeden insan görünümlü her canlıyı ibadet aşkıyla öldüren Siyonist çeteler, anti deprasan üretimini durdurup piyasaya vermezlerse, bu milletin sinirden bir birini yemesi veya bir iç savaş çıkması için kaç gün gerekir…”

(Devam edecek)

Hafta sonunun yeni umutlara vesile olması dileğiyle…

imzamiz

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz

…………………………………………………………………..……………………………………………… HEMEN BİZE YAZIN:  

İÇİMİZDEKİ SESSİZ VE ÖLÜMCÜL TEHLİKE KRONİK İNFLAMASYON (2) NEDENLERİ…

Kronik inflamasyona neden olan biyokimyasal süreçler henüz tam olarak anlaşılmamış olsa da bilinen en önemli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir