Anasayfa / 1.SAYFAYA DA EKLE / LENF SİSTEMİ KANSER OLURMU…!!!

LENF SİSTEMİ KANSER OLURMU…!!!

Lenf sistemi; lenf sıvısı, lenf düğümleri, lenf bezleri ve lenf damarlarından oluşan ve beyin hariç vücudun her bölgesinde var olan sistemin adıdır.

Lenf sistemi vücudumuzda bulunan asıl dolaşım sisteminden ayrı olarak ikinci bir dolaşım sistemi olarak kabul edilir. Ancak yapısal olarak tamamen farklıdır.

Dolaşım sisteminde olduğu gibi pompalama görevini üstlenecek ve belirli bir basınçta tutacak herhangi bir organ veya sistem yoktur. Bugüne kadar da bu dolaşımın nasıl gerçekleştiğine dair tam ve kesin bir bilgi tespit edilememiştir.

Lenf sistemi genel olarak:

*Vücudumuzun her tarafından gelen atıkları, dokularda biriken yabancı ölü mikro curufları, toksinleri, katı yağları, arızalanmış hücreleri temizleyip zararsız hale getirmek.

*Bakteri, virüs mantar, parazit gibi zararlı mikropları yok ederek vücuttan uzaklaştırmak.

*Vücut tarafından kaybedilen proteinleri tekrar vücudun dolaşım sistemine kazandırmak.

*Doku sıvısı ve kan sıvısının birbirleri içerisinde belirli oranlarda bir denge içerisinde dolaşımını sağlamak.

*Bağırsakta emilimi yapılan mikro gıdaları tekrar dolaşıma kazandırmak gibi birçok işlemi yerine getirerek bağışıklık sistemine destek olur. Kısaca bağışıklık sistemimizin en önemli parçasıdır.

Ancak bu sistemin de bir kapasitesi vardır ve kapasite fazlası toksinler ve diğer atık malzemelerin temizlenememesi halinde, lenf sıvısıyla toplar damara aktarılarak vücudun yavaş yavaş zehirlenmesine ve kanser dahil birçok hastalığa zemin hazırlar. Yani evet kanser olabilir ama “genetik vs sebepleriyle değil bizim yaptığımız yanlışlar nedenleriyle olur…”

Bu nedenlerle KANSER olmayı beklemeden olumsuz düşünce yapımızı, yanlış beslenme ve yaşam tarzımızı değiştirerek, hayatımızdaki toksin miktarını mümkün olduğu kadar azaltıp hastalık nedenlerini ortadan kaldırmak, lenf sistemimizin rahat çalışmasını sağlayarak KANSER ve diğer birçok hastalığı en başından önleyecektir…

Yeni günün yeni umutlara vesile olması dileğiyle…

Ümit Yurtkuran

imzamiz

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz

…………………………………………………………………..……………………………………………… HEMEN BİZE YAZIN:  

İÇİMİZDEKİ SESSİZ VE ÖLÜMCÜL TEHLİKE KRONİK İNFLAMASYON (2) NEDENLERİ…

Kronik inflamasyona neden olan biyokimyasal süreçler henüz tam olarak anlaşılmamış olsa da bilinen en önemli ...

2 Yorum

  1. zekai şekerci

    Son derece açıklayıcı bilgiler, teşekkürler üstazz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir